Чаклунство на Імболк - 10 традиційних обрядів та повне керівництво зі створення вівтаря

Що таке Імболк

Імболк (вимовляється як IM-bolg або IM-bolk) у перекладі з давньоірландської означає «у животі».

Він також відомий як Oimelc, День Леді, а в християнстві - Candlemas і відзначається на початку лютого.

Спочатку Імболк був святкуванням на честь Богині, що відновлюється після народження нового юного Бога Сонця на Йоль і проходив пфсля шости тижнів після зимового сонцестояння (Йолю). У цей період Богиня-мати доглядає молодого Бога і допомагає йому стати сильнішим, щоб він міг правити в сонячні місяці весни і літа. Сила бога безпосередньо пов'язана зі здоров'ям майбутнього врожаю, тому була дуже важлива для людей, які покладалися на врожай, щоби пережити наступну зиму!


На честь богині Бригітти запалювалися багаття, і дівчатка несли маленьких ляльок із соломи чи вівса, які представляли богиню, з хати до хати, щоб благословити їх.

Богиня Бригіта (або Брігід) була дочкою Дагди, найстаршого бога Туата де Дананн найдавнішого кельтського пантеону. Брігітта - богиня родючості. Вона має три магічні сили; перша – поезія та натхнення, друга – ковальство, а третій дар – цілительство та народження дітей. У кожній із цих іпостасей вона – вогонь. У поетів вона спалах натхнення в голові, у цілителів вона зігріваюче тепло співчуття і іскра нового серцебиття, що розгоряється; у ковалів вона розпечене полум'я в спритних і сильних руках. Як дочка Дагди, вона породжує інших богів і надихає смертних на, воістину, магічні подвиги в кожній з цих трьох професій.


Популярність Бригід пов'язана з тим, що своїм вогнем вона пробуджує землю від зимової сплячки, проганяє холоднечу. Керує вогнем домашнього вогнища, а також особливо любить тварин і велику рогату худобу. Традиційно Імболк є початок весни і час, коли народжуються перші ягнята. Це пора року, пов'язана з вагітністю, і цей час - час шанування Бригіт ще як богині родючості.


Кажуть, що стародавня кельтська богиня відвідувала будинки саме під час Імболка. Люди і зараз роблять для неї хрести та ляльки саме у цей час. Оскільки Бригіт богиня вогню – на Імболк запалювання свічок та багать є священною традицією, а Імболк – святом вогню!

Поклоніння Брігітті було настільки поширене, а відданість їй настільки велика, що коли християнство прийшло до Ірландії, Бригід стала святою Бригіттою, а християнська церква зарахувала її до лику святих. Вони просто не могли завадити місцевим жителям почитати її…


Що ж, як мовиться - ящо не можеш перемогти – очоль! :)

Імболк - головний шабаш, що відзначає повернення Сонця після темного дня зимового сонцестояння. Кельти святкували Імболк, щоб вшанувати ці перші проблиски життя.

У Північній півкулі це свято відзначається з 31 січня по 2 лютого, а в Південному ці дати припадають на період з 31 липня по 2 серпня.


Цей Шабаш відьми, язичники, шамани та чаклуни святкують, мабуть, в один із найхолодніших місяців у році, оскільки початок лютого це сезон ягнення у Старому Світі (тобто в Європі) та молоко життя починає текти, як у тварин, які щойно народили чи ось-ось народять, так і сила соків нового життя оживає і рухається землею і під землею. Зима, все ще, щосили намагається триматися, але Весна (Остара) повільно, але невідворотно, приносить тепло на її місце. Насіння проростає під замерзлою землею, і сили природи готуються до того, щоб молодий Бог Сонця незабаром почав поширювати своє світло і тепло. Божественна іскра, що зародилася в середині зими, розростається, і природа починає прокидатися. Це час благословення насіння та освячення сільськогосподарських знарядь.


Пам'ятаєте наміри та бажання на новий рік, які ви загадували? Настав час розчистити шлях для їхнього зростання, символічно, а може, й буквально! У цей час будуються плани на майбутнє, оскільки цей час - час нових починань.


Астрологічна дата: Сонце в 15-му градусі Водолія

Імболк святкується 1 - 2 лютого у центральній точці темної половини року за сонячним календарем, рівно посередині між Весняним Рівнодінством та Зимовим Сонцестоянням. Цей Шабаш перший з весняних свят присвяченеий відродженню вогня в нашому дусі, що зародився на Йоль. Імболк збігається з серединою (що керує в цей період) сузір'я Водолія і є точкою переходу від останнього повітряного знака, сутністю якого є сни та бачення. Іншими словами, Імболк - це час, коли ми можемо взяти все, про що мріємо, вкласти в це своє серце, енергію, намір та почати формувати нашу реальність. Бачення та інтуїція Водолія буде живити і підтримувати насіння нашої мрії, поки вона чекає щедрого тепла для зростання в водах Риб.


Як і у випадку з іншими проміжними Шабашами (головні Шабаші це свята Рівненства та Сонцестояння) ви можете відзначати Імболк календарно 2 лютого, або перевірити точний час астрологічного переходу та святкувати тоді. Багато відьм влаштовують велике святкування саме 2 лютого, але зберігають свої магічні практики до моменту переходу Сонця в середню точку знака зодіаку.


Звичаї та обряди Імболка


  1. Сплетіть свій хрест Бригіт


Традиційним символом Бригіт є рівносторонній хрест чи хрест Бригіт, який уособлює сонце та відродження. Його плетуть 31 січня із соломи останнього врожаю. Це одна з найголовніших традицій Імболка. Також залишають трохи беннока (традиційного шотландського хліба, рецепт шукайте нижче) для Богині та соломи для її супутниці – корови.


Хрест Бригіт символ захисту і вішається біля дверей або над дверима, щоб уникнути нещастя в будинку. Також він захищає будинок від пожеж та блискавок.


Для плетіння хреста Бригіт вам знадобиться:

  • солома, суха трава або довгі стебла близько 15 см завдовжки або більше;
  • нитка або дріт;
  • посуд для замочування сухої соломи, щоб він став м'якшим.


Способи плетіння ми порадили б подивитися у відеороликах на YouTube.

Плетіння хреста може бути як простим, що складається всього з кількох стебел, так і дуже складним. На зображенні нижче ви знайдете найпростіший і традиційний спосіб.



Для того, щоб хрест Бригіт був справді магічним, його необхідно створити ритуальним чином. Імболк – свято вогню, в першу чергу, і тому головним його ритуалом є запалювання світла. Отже, перед плетінням, спочатку освітіть весь свій будинок на заході сонця - увімкніть все освітлення у вашому будинку - хоча б на кілька хвилин. А краще запаліть свічки у кожній кімнаті на честь відродження Сонця. Обов'язково запаліть червону чи білу гасову лампу або  свічку і поставте на чільне місце в будинку або на вікно, ця свічка повинна горіти всю ніч. Якщо на землі лежить сніг, пройдіться по ньому босоніж хоч пару кроків, згадуючи тепло літа і потім повертайтеся додому плести хрест.


Після того, як хрест буде готовий, попросіть Бригіт благословити його. Вкладіть свій намір у хрест залежно від того, для чого ви плануєте використовувати його у найближчі місяці.


Тепер готовий хрест можна повісити над дверьми для захисту, носити на тілі, щоб дух Бригіт був з вами, або покласти під ліжко, щоб полегшити зачаття. Ви також можете використовувати хрест практично для будь-яких цілей, пов'язаних з Брігіт, наприклад, для вирощування нових рослин або збирання хорошого врожаю.


  1. Генеральне прибирання


Настав час провести генеральне прибирання у рамках підготовки до благословення Брігіт. Якщо у вас є камін, обов'язково ретельно почистіть його. Після основного прибирання необхідно провести магічне прибирання. Таке очищення простору позбавляє застою енергії, від старих шаблонів і негативних енергій. Це справді важливий ритуал, перед вітанням нового життя, нових можливостей та нового сонця. Завершіть магічне прибирання напередодні Імболку.


Найчастіше таке прибирання відьми роблять чотирма стихіями. Для нього вам знадобляться (всі ці інструменти повинні бути завжди у вас під рукою – на вівтарі або у вашій скриньці з магічним приладдям, якщо постійного вівтаря у вас немає):

  • сіль,
  • мітла,
  • пахощі,
  • свічка,
  • чаша з «першою» водою (це може бути джерельна, тала або вода з-під крана, яку ви набрали першою після опівночі).


Насамперед, магічно очистіть будинок, символічно підмітаючи підлогу мітлою. Після ритуального підмітання, насипте сіль у «першу» воду і вилийте все в тазик з водою і протріть поверхні проти годинникової стрілки примовляючи:


«Земля, очисти, все зло забери. Сили Півночі, допоможіть, бруд і все старе заберіть.

Мій простір силою наповніть. Нехай буде так!"


При очищенні рештою стихій змінюємо слово «земля» на вогонь/повітря і воду відповідно. А сторони світла міняємо на Схід, Захід та Південь.


Після вологого прибирання, підпаліть пахощі і обійдіть все приміщення проти годинникової стрілки, обкурюючи простір. Потім запаліть свічку і обійдіть з нею будинок, починаючи від вхідних дверей проти годинникової стрілки.


Цього ж дня поставте на підвіконня блюдце з олією та розпаліть вогонь або запаліть свічку на честь Богині. Крім першої води, ви можете помити підлогу, додавши в тазик шавлію, використовувати дзвіночок або будь-який додатковий метод очищення, який є для вас підходящим. Це також гарний час, щоб ставити обереги та захист, а також запрошувати духів та богів у свій дім.


  1. Пошук знаків весни



Якщо погода дає змогу, вирушайте на прогулянку. Постарайтеся виділити на це час, шукайте ознаки весни.


Свята Колеса Року вшановують природні зміни пір року. І що може бути краще, ніж відсвяткувати зміни усіма своїми почуттями?

Гуляйте свідомо, дозвольте собі відчути зміни. Дні стають довшими, сонце світить трохи яскравіше і гріє трохи тепліше, і, можливо, довкола вас вже пахне весною. Чи є птахи, що повернулися? Чи можете ви знайти їх гнізда? Якщо вам пощастить, ви зможете побачити перші ознаки пробудження природи. Які рослини починають з'являтися із землі?


Можливо, ви захочете зібрати деякі природні скарби для вівтаря Імболка.



  1. Бенкет з дарами Імболка


Ця ідея найбільше підійде кухонним відьмам! Якщо ви саме така відьма та ще не знайшли свій ідеальний ритуал Імболка, можливо, це він.


Взагалі, будь-який Шабаш варто відзначати традиційною сезонною їжею та продуктами. Для Імболка це хліб, тістечка, трав'яні чаї, кекси, коренеплоди, булочки та пряне вино, а особливо всі молочні продукти.


Використовуйте:


  • сухофрукти;
  • картопля, морква, пастернак;
  • крупи та кукурудзяне борошно;
  • молоко та молочні продукти – була найголовнішою традицією ще з тих часів, коли у людей наприкінці зими молочні продукти були єдиними свіжими продуктами, також молоко використовують у ритуалі очищення та відродження у ванній (про нього читайте в наступній статті);
  • м'ясо;
  • яйця;
  • мариновані та консервовані продукти;
  • горіхи;
  • масло - за деякими традиціями масло збивали в день Імболка;
  • млинці – символізують сонце, оскільки їх форма нагадує сонячний диск;
  • сир – особливо овечій;
  • Колканон - традиційна ірландська страва з картоплі та зелені.



  1. Випікайте беннок


Беннок - це традиційний шотландський хліб з вівса, що випікається на сковороді, і по текстурі схожий на коржик. Їжте такі коржики просто самостійно або із джемом на сніданок, ще смачно закушувати їх сиром.


Такі вівсяні коржики та молоко залишають на вулиці ще й як підношення для Бригіт напередодні Імболка, щоб заручитися її благословенням на родючість, просити процвітання та міцне здоров'я.


Бенноки також їли на полях при випасі тварин, і кидали шматочки через плече на честь Бригіт і щоб нагодувати духів землі. Ще прийнято залишати останній шматочок беннока у шафі, щоб муки вистачило на весь рік.


Складові:


(Приблизно на 18 штук)


  • 1,5 склянки вівсяних пластівців
  • 1 склянка борошна
  • 0,5 склянки цукру
  • 0,5 чайної ложки харчової соди
  • 0,25 чайної ложки солі
  • 0,5 склянки рослинної олії (можна оливкової)
  • 0,25 склянки пахти (знежирених вершків)


Крок 1


Розігрійте духовку до 180 °. Змастіть маслом 2 великі пательні для духовки. Висипте вівсяні пластівці у велику миску, туди ж додайте просіяне борошно, цукор, соду і сіль. Додайте масло, і замішуйте поки суміш не почне нагадувати тісто. Додайте пахту і ретельно розмішайте. Перекладіть тісто на посипану борошном поверхню і розкатуйте до товщини 5-6 мм. Використовуючи звичайну склянку, виріжте з тіста круглі коржики. Розкладіть їх на підготовлені пательні на невеликій відстані один від одного. Зберіть обрізки, знову розкатайте і знову виріжте кружечки доки тісто не закінчиться.


Крок 2


Випікати вівсяні коржики потрібно до блідо-золотистих країв, це близько 12 хвилин. Потім дістаньте пательні та охолодіть. Коли печиво повністю охолоне, його можна перекласти в гарну ємність, прикрашену, наприклад, мереживною білою серветкою.


(Печиво зберігається 3 дні. Зберігати в герметичному контейнері при кімнатній температурі.)


  1. Ожина для Бригіт


Якщо ви хочете вшанувати богиню, купіть трохи свіжої ожини або її соку, так як це одна з її улюблених ласощів! Ожина - священна для Бригіт і використовується ще з давніх-давен як в магії захисту, так і в магії процвітання. Колись ягоди ожини підносили богині в сушеному вигляді або настоювали на алкоголі.


  1. Багаття


Одна з найдавніших традицій Імболка – танці навколо багаття на відкритому повітрі. І в наші дні розвести вогонь - це все ще чудовий спосіб відсвяткувати Сабатт!


Багаття не тільки дає силу і тепло як енергетично, так і фізично, але й є символом, який запрошує бога Сонця і провіщує весну.





  1. Сплануйте ваш сад



Імболк – перший вісник весни. Якщо ви закладали бажання і наміри в насіння на Йоль, візьміть їх зараз у долоні, зосередьтеся на тому самому намірі і відпустіть його в насіння. Потім посадіть насіння в невеликий горщик із ґрунтом і регулярно поливайте.


Якщо 2 лютого ще надто холодно, щоб фізично садити свій сад на вулиці – посадіть розсаду у приміщенні, у теплиці або заплануйте свій сад на наступний рік.


Імболк - ідеальний час для розмноження будь-яких кімнатних рослин. Енергія цього свята допомагає рослинам рости швидше, тому, в цей час варто зайнятися магічною посадкою, наприклад, лихоліття, цибулі, нарцисів або гіацинту.


Нарешті, ви можете приділити час догляду за улюбленими рослинами, які вже є. Удобріть, полийте, заберіть стару землю і підсипте нову, протріть листя від пилу, зріжте старі гілки і підготуйте їх до весни.




  1. Запалювання свічки Бригіт


Імболк - вогняне свято, що втілює збільшення дня та повернення світла. Запалювання білої свічки богині напередодні Імболка запрошує енергії тепла та світла у вашу оселю. Хоча Імболк і відзначається у найхолодніші та темніші дні в році, він все ж таки знаменує прихід більш сонячних днів.


Отже, візьміть:


  • насіння для птахів (ні в якому разі не смажені, беріть ячмінь, пшеницю, сушену горобину та сушені яблука, можна не солоні горіхи, насіння соняшнику та гарбузове насіння),
  • замість насіння ви можете використовувати сніг, якщо у вашому регіоні він все ще лежить на вулиці,
  • довга біла свічка,
  • котел,
  • перші квіти (проліски або будь-які інші білі квіти, які ви зможете купити у квітковому магазині).


Встановіть у котел свічку, потім наполовину наповніть насінням або снігом і зверху розкладіть квіти. Свічка повинна бути достатньо високою, щоб вміст котла не заважав її горінню. Потім запаліть свічку зі словами:


«Біла Леді, запали свої вогні!

Прийди до мене, ввійди в мій дім!


Ви можете провести кілька хвилин медитуючи на полум'я свічки та одночасно отримуючи енергію від її світла і тепла та тримаючи, подумки, питання що готує вам майбутня весна.

Після того, як свічка догорить і талий сніг символічно її згасить, ритуал вважається закінченим. Якщо ж ви проводите ритуал із насінням, то після нього нагодуйте птахів.


Але, крім головної свічки, Імболк це той самий шабаш, в який запалюють свічки по всьому будинку, щоб вітати світло сонця. І, нарешті, це чудовий час, щоб возз'єднатися з будь-якими сонячними божествами чи силою самого сонця.




  1. Магія кориці


Кориця - асоціюється з вогнем та є ідеальною спецією для магічної практики в цей час. Вона вогненна спеція, тому підпалювання палички кориці або використання її в кулінарній магії ідеальний спосіб залучити енергію свята.



Повний посібник зі створення вівтаря Імболка


Багато язичників та відьм люблять оновлювати свій вівтар залежно від пори року та майбутнього шабашу Колеса Року. Вони приділяють час і вкладають свою енергію та сили на збирання сезонних символів для вівтаря. Не секрет, що вівтарі – важлива частина життя багатьох відьом, оскільки вони є священним місцем для Богів та духів та необхідні для практичної магії. Вівтарі можуть бути неймовірно простими або чудово продуманими, вони можуть бути домашніми або вуличними, і вони можуть складатися з усього, що є для вас духовним, важливим та символічним.


Кожен шабаш має свою символіку. Свято Імболк зосереджено на оновленні, зростанні, народженні та відродженні. Імболк означає «в животі» гельською мовою, що передбачає як родючість так і творчість. Якщо у вас є свій постійний домашній вівтар, вам необхідно співналаштувати його з енергіями Імболка, щоб запросити їх у ваш храм, ваш будинок та у ваше життя. Якщо ж у вас немає постійного вівтаря, ви можете створити його на час святкування, використовуючи всі необхідні атрибути, інструменти та традиційні символи Імболка. У цьому вам допоможе посібник, який представлений нижче.


Ключовий символізм Імболка:


Відродження Життя

Оновлення

Возз'єднання

Родючість

Народження

Чистота

Зріст


Священні символи Імболка:


Бридеог чи наречена-лялька Бригіт


Один із способів привнести диво Брігіт у свій будинок на Імболці - це зробити Брідеог (вимовляється як Брі-джог).


Наречену скручують із кукурудзи, соломи або трави у формі ляльки, потім загортають у тканину, як у сукню, і прикрашаються першими квітами чи зеленню із саду.


Така лялька-наречена є частиною традиції, яка приваблює в будинок родючість та вдачу. Традиційно її роблять на Ламмас як «Матінку-кукурудзу» і потім цю ж ляльку використовують у Імболку як персоніфікацію богині Бригіт. Але, якщо на Ламмас ви не готували ляльку, то ви можете сплести її зараз з кукурудзяного листя, звичайно, варто було запастися кукурудзяним листям заздалегідь, але зараз ви зможете знайти його у великих «люксових» супермаркетах .


Зробітьляльку, дотримуючись інструкцій на зображенні. Потім лялечку необхідно одягнути в біле, червоне або золоте, голову прикрасити першими квітами і закутати в мереживну тканину – символ юної нареченої. Потім її потрібно укласти в Ліжко Нареченої або в Ліжко Бригіт за допомогою приапічного жезла, про яке розповімо нижче.


Ліжко Нареченої


Таку постіль нареченої або ліжко Бригіт роблять із плетеного кошика або дерев'яної (на поганий випадок, картонної) коробки, а потім розписують фарбами, прикрашають стрічками, квітами, насінням трав. Ліжко нареченої символізує гостинність по відношенню до богини і має бути розміщене біля каміну або на вівтарі.


Ліжко Брігіт - це запрошення богині переночувати у вашому будинку, а натомість воно благословляє вашу родину родючістю та здоров'ям.

На дно ліжечка стелять м'яку ковдру, перш ніж покласти в неї пріапічний жезл (про те, як його створити читайте нижче), як символ фалоса та достатку! Потім запалюють свічки по обидва боки ліжка і запрошують богиню прилягти на нього словами:


« Леді зими,

Зміни своє вбрання!

Стара богиня,

Дівою обернися,

У своє ліжко лягай,

Світло та чистоту свою

Дому нашому притягай!

Брігід прийшла!

Вітаємо Брігід! »


Потім торкніться ляльки хрестом Бригіт, нехай вона його освятить і наповнить своєю енергією.


Ляльку та ліжечко зберігають до наступного шабашу (Остари), а потім спалюють і попіл розсипають під деревами, таким чином благословляючи їх.




Приапічні Жезли


Це палички із фруктових порід дерев, обмотаних стрічкою або стрічками. На кінці кріпиться соснова шишка. Цей очевидний символ є чоловічою плодючістю. Приапічний жезл кладеться в ліжко Бригіт як символ єднання чоловічого та жіночого.







Хрести Брігіт


Це рівносторонні хрести із плетеної соломи, пшениці, проса чи осоки, про які ми розповідали вище. Вони є сонцем, сила якого зростає завдяки турботі богині. Ці хрести використовуються як талісмани родючості, процвітання та захисту вашого будинку. Їх вішають на двері, біля вогнища, під карнизом і/або в сараї, де живе худоба, щоб принести хороше потомство і захистити тварин.









Святе полум'я


Найчастіше священним вогнем цього сезону є вогонь в каміні чи пічці, який у давнину горів усю ніч. Вогонь в пічці присвячений богині сезону – Бригіт і символізує силу Сонця, що зростає. Деякі відьми і зараз мають вдома пічку або камін, тому священний вогонь може горіти також традиційно, як і у наших предків. Якщо ж каміна у вас немає - запросити і вітати силу сонця, що росте, ви можете свічкою, залишеною палаючою на всю ніч у безпечному місці (наприклад, у металевому котлі з снігом, що тане на дні).


У давнину проносили смолоскипи сільськогосподарськими полями і пасовищами, щоб очистити їх і зарядити енергією перед посадкою наступного врожаю.



Традиційні прикраси вівтаря на Імболк:


Традиційні прикраси Імболка необхідні не тільки для того, щоб прикрасити ваш вівтар відповідно до свята, але й наповнити його енергіями Імболка. У наведених нижче списках ви знайдете трави, кристали, пахощі та інші символи та інструменти Імболка, які можна використовувати для прикраси свого вівтаря.


Вівтарні символи Імболка: хрест Бригіт, кукурудзяна лялька Брігіт або її вівтарна статуетка, Ліжко нареченої, чаша зі снігом, вічнозелені рослини, плуги, приапічний жезл і, обов'язково, білі квіти.


Трави та квіти : лавровий лист, ожина, ромашка, крокус, жасмин, розмарин.

Чистотіл, мати-й-мачуха, імбир, верес, пижма. Крокус, гіацинт, нарциси та проліски.


Пахощі та олії : базилік, лавровий лист, ромашка, ладан, жасмин, лаванда, мирра, розмарин, камфора, кориця, лотос.


Кристали та каміння : гірський кришталь, аметист, геліотроп, гранат, онікс, рубін, бірюза.


Кольори та свічки : білий, блакитний, жовтий, світло-зелений, рожевий, червоний.


Дерева: береза, вічнозелені рослини, олива, верба.


Їжа (для бенкету та дарів на вівтар): насіння як символи майбутнього нового життя - насіння гарбуза, насіння соняшника. Тістечка з маком, кекси, булочки та хліб. Молоко та мед. Цибуля, часник, родзинки. Пряні вина та трав'яні чаї.


Тварини (на вівтарі можна розташувати їх фігурки або пір'я/хутро/шкури/черепа): вівці та ягнята, змії, кози, корови, лебеді, олені, ведмеді, бабаки.


Отже, давайте приступимо до створення свого священного вівтаря Імболка і з'ясуємо, що ж на ньому обов'язково має бути!

Під час кожного Шабаша важливо шанувати поточний сезон та погоду. Природа прекрасна, і її слід сприймати такою, якою вона є у вашому регіоні.


- Вічнозелені та рослини  що плетуться ідеальна прикраса вашого вівтаря на Імболк. Якщо на вівтарі все ще залишилися гілки хвої з Йоля, поки не прибирайте їх, залиште на вівтарі. Крім них, ви можете обплести вівтар пагонами плюща або іншої рослини (не обов'язково зрізати пагони, просто поставте горщик з кущем поряд з вашим вівтарем або прямо на нього).


- Якщо у вас ще багато снігу на вулиці, ви можете принести його додому в контейнері і висипати в котел на своєму вівтарі. Це символізуватиме відтавання всіх ідей, намірів та потенціалу, які спали в зимовий час. (Якщо снігу немає, ви можете насипати в чашу заздалегідь заморожений лід з джерельної води).


- Перша зелень дуже важлива на вівтарі Імболка, оскільки вона є символом пробудження землі та швидкого приходу весни. Тому ви можете заздалегідь, до свята, зрізати кілька гілок з бруньками, що зароджуються, і поставити їх у воду, щоб потім прикрасити вівтар молодою свіжою і ніжною зеленню бруньок, що розпустилися.


У будь-якому випадку, чи це буде іскристий сніг або гілка дерева, що просинається, в першу чергу, залежатиме від регіону, в якому ви живете. Енергія Імболка на вашому вівтарі буде представлена тим, що ви можете знайти за порогом свого будинку.


- Перші білі квіти року просто необхідні на вівтарі Імболка, оскільки вони є символом чистоти та невинності богині в іпостасі Діви, а також підношенням для неї. У наших широтах на початку лютого першими білими квітами виступають проліски, які саме пробивають із землі в цей час. Якщо пролісків знайти не вдалося, придбайте в квітковому магазині будь-які інші свіжі білі квіти і прикрасьте ними ваш вівтар.


- Наступними священними для Імболка символами є свічки. Багато свічок! Червоний та білий – найважливіші кольори Імболка. Червоний репрезентує вогонь вогнища, а також кров народження. Білий представляє зцілення та сніг.

Традиційна та головна свічка богині завжди велика і завжди білого кольору, решту обирайте за настроєм зі списку вище.


- Найголовніші священні символи Імболка, це ті, які персоніфікують саму богиню: хрест Бригіт, Ліжко нареченої, лялька-наречена чи статуетка богині Брігіт.


- Також на вівтарі необхідно розмістити котел зі снігом або талою водою (для чого він потрібен ми розповімо далі), кристал гірського кришталю, пахощі зі списку вище, і мітлу, як символи чистоти та очищення


- Обов'язково поставте на вівтар підношення - тобто їжу для Бригіт - ожину, чашу з молоком і медом і блюдце з маслом, а також беннок як символ життя, що прокидається. Якщо ви любите готувати, то тістечка із заварним кремом або будь-які інші тістечка приготовані з використанням олії, молока та меду будуть ідеальним підношенням богині, адже ви вкладете в них свій час, сили та енергію!



Після того, як ви підготували себе, свій будинок, вівтар і стіл до святкування Імболка, настав час приступати до магічних практик! Читайте далі та обирайте ті ритуали, які ви хочете провести саме цього року!







 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.