Чаклунство на свято Мабон: ритуали та обряди

Двічі на рік південна та північна півкулі нашої планети отримують абсолютно рівні частки тепла та світла Сонця – цей час називають рівноденням, весняним та осіннім відповідно. Коли в нашій частині Світла настає осінь, то на півдні, навпаки, зустрічають весну.


Жителі нашої півкулі вже в очікуванні Мабона або Альбан Ельфед. Святкування у період вересневого рівнодення були, завжди і в усі часи для всіх народів нашої півкулі, що жили північніше екватора, при повному Місяці, близькому до осіннього рівнодення, шанували єдність сімей та рідних. Предки сучасних греків та стародавні римляни відзначали збір винограду, свято Діоніса та Бахуса відповідно. Баварці придумали Октоберфест, який святкується і досі.


А кельти саме до осіннього рівнодення закінчували збирати врожай ячменю та починали готувати пиво, а яблучний сік уже перетворювався у великих чанах і бочках на ароматний сидр. Тому стародавні кельти називали це свято Бенкетом Авалону – яблучного острова – домівки Чарівного Народу.


Мабон – екватор, який знаменує прихід темних місяців року, коли Сонце входить у Терези. Єгипетська статуя Великого Сфінкса щорічно саме в день осіннього рівнодення точно вказує на сходяче сонце. Мабон – свято Другого Врожаю (перший ми святкуємо в Ламмас) та Ніч Мисливця. Повню, найближчу до Небесного Екватора, називають Місяцем Врожаю, оскільки землероби могли використовувати світло повного місяця, щоб зібрати врожай якнайшвидше до перших заморозків, тому працювали і вдень, і під місячним світлом.


Отже, які ж ритуали та обряди проводять на свято Мабон сучасні віканці та відьми


Чаклунство на Мабон: Магія плодів


Виноград


Виноград – рослина, відома ще в давнину як у Європі, так і в Азії. Тобто, наша євразійська рослина. Дикий лісовий виноград досить стійкий до холоду, тому близькі до нього культурні сорти ще в давнину культивувалися навіть у регіонах з холодними зимами. Якщо зернятко чорного винограду проростити, то вийде, по суті, лоза з дрібним чорним виноградом, дуже близька до свого дикого предка. Плоди як культурного, так і дикого винограду добре втамовують спрагу, надають сил завдяки значній кількості цукру, легко бродять у алкогольний напій, без труднощів висушуються та зберігаються. При цьому виноград має цілий спектр цілющих властивостей, які зберігаються і у вині, і в ізюмі.


Зрозуміло, що така рослина володіє неабиякою силою. І тому ще з давніх часів застосовувалася в магії. Вино в магії використовується тільки червоне. Давним-давно чаклунський народ відкрив, що виноградне вино «утримує» різноманітні наговори набагато краще, ніж вода чи будь-який інший напій. І наговорене на вино набагато краще «осідає» в тому, хто його споживає. Тому вино було аналогом крові в ритуалах і використовувалося як ритуальний напій. Християни, зрозуміло, не обійшли його стороною.:)


Отже, купуємо пляшку благородного червоного вина, що відповідає вашому смаку. Це дуже важливо – відповідність смака та аромата вина, яке ви будете зачакловувати, вашому відчуттю повноти життя.


На заході сонця в Мабон акуратно наливаємо частину вина в ритуальний кубок (якщо немає спеціального кубка, можна взяти келих, який доведеться перевести в розряд ритуального посуду або розбити десь на перехресті після обряду), звісно, чистий. Краще робити це на підвищенні, звідки добре видно захід.


Встаньте обличчям до Сонця з кубком у руках у той момент, коли край світила доторкнеться до горизонту, і, поки воно опускається за горизонт, проголошуйте, голосно чи пошепки, свій наговор. Коли Сонце зникне, вино з кубка потрібно злити назад у пляшку, розбризнувши кілька крапель на землю на знак подяки Матері-Землі, що виростила десь лозу, пляшку закупорити і зберігати до нагоди в темному прохолодному місці, але не в холодильнику.


Текст заговору варто писати/складати самостійно. Тут наведено варіант як основу:


"На рубежі, де Світло і Тінь, Літо і Зима, Життя і Смерть рівні й між ними немає ні більшого, ні меншого, на рубежі, коли Світ на мить застиг у рівновазі, в дні, коли панує повнота здійсненого (мається на увазі врожай), я наповнюю рівновагою, рівнозначністю, гармонією та повнотою вино у своєму кубку. Кожен, хто розділить зі мною це вино, буде рівний мені, а я йому – і в почуттях, і в роботі, і в святі, вдома і в дорозі, в радості та в біді. Зникаючий День наповнює кров Землі Світлом дії, настання Ночі благословляє Кров Землі Темрявою спокою. Кожна крапля цього напою віддасть свою силу крові п'ючого і наповнить його."


Це "правильне" з точки зору магії замовляння, що вирівнює будь-які стосунки. Аналогічно можна скласти заклинання для інших цілей.

Виноградна лоза


Виноградна лоза – прекрасний матеріал для створення домашніх талісманів на благополуччя, багатство, родючість (зберігає здоров’я майбутнього потомства як людей, так і домашньої худоби), мир у домі.


У цей час лозу вже можна обрізати. З неї в'яжуть домашні талісмани, які зберігають свою дію до Белтайну. Часто з виноградної лози зв'язують пентаграму, яку розміщують на домашньому вівтарі або над ним. На наступні свята Колеса цю пентаграму прикрашають відповідно до свята, а на Белтайн прикрашають молодою зеленню і спалюють у ритуальному вогнищі з побажанням повернутися з врожаем.


Так само можна зв'язати будь-який інший символ, властивий вашій традиції. Маленькі обрізки деревини лози можуть бути використані для створення особистих талісманів.


Виноградні листя


Виноградні листя також використовуються. У них загортають записки з побажаннями, які кладуться у ритуальний вогнище.


Ще можна на заході сонця загорнути у виноградне листя срібну монету і прибрати "пакунок" у свій гаманець або сумку. У цьому випадку складається замовляння (зразок дивіться вище) на рівновагу ваших засобів і потреб так, щоб на все, що вам може знадобитися, завжди були гроші – не за шкоду іншим потребам.


У тих місцях, де виноград не росте, так само використовують хміль. Тільки тоді на святі ллється молоде пиво, а не вино.


Яблука


Яблука – другий "магічний" плід Мабона. І це альтернатива як винограду, так і хмелю. По-перше, у деяких регіонах напоєм Рівнодення є не пиво або вино, а яблучний сидр. По-друге, з гілочок дикої яблуні теж в'яжуть домашні оберіги. По-третє, сам плід може стати оберігом.


Для створення оберігу оберіть найгарніше яблуко на доступному вам дереві. Яблуко потрібно зірвати. Саме зірвати – воно не повинно впасти ні за яких обставин, тому, можливо, знадобиться садова драбина або доведеться залізти на дерево. Можна запропонувати виконати це завдання найспритнішому з мешканців вашого дому, наприклад, дитині.


Отримавши плід, переконайтеся, що він без вад. Птахи, наприклад, люблять клювати найкращі плоди з тієї сторони, що не видно людям. Плід має бути рівним, без викривлень, без перекосу в одну сторону, інакше всередині з’явиться нерівна зірка. І не повинно бути жодних зовнішніх недоліків.


Досконале яблуко принесіть до свого вівтаря і гострим ножем, добре, якщо це ваш ритуальний робочий ніж, розріжте яблуко на вівтарі поперек на дві приблизно рівні половинки, верхню та нижню. Розділіть їх обережно, намагаючись не витягнути насіння, і ви побачите в центрі п’ятиконечну зірку – ложе насіння.


Якщо, розрізавши яблуко, ви виявите в ньому хробака або його слід, яблуко не підходить для талісману, а вам негайно потрібно звернути увагу на свій дім і сім'ю – мабуть, десь щось роз'їдає ваше благополуччя, і це дуже серйозно. Чим сильніше проїдене яблуко всередині, тим серйозніша ситуація.


- Якщо при розділенні яблука одне з насіння випаде, скоро ваш дім залишить хтось. Це може бути добре – наприклад, виросла дитина вирушить у самостійне життя, поїде вчитися далеко від дому. Може бути нейтрально – хтось з домочадців вирушить у довгу подорож чи відрядження. Може бути сумно – втече пес або кіт. Це не пророкує смерть, просто хтось на довгий час або назавжди покине дім, для якого робиться оберіг.


- Якщо яблуко зовсім всередині таке ж, як ззовні, намалюйте над кожним кінцем зірки символи того, що для вас у вашому домі важливо. Цілком можна використовувати сучасні символи. Наприклад, матеріальне благополуччя американці позначають знаком долара, а англійці – символом фунта. Любов всюди позначають серцем. Не забувайте, що у вас є дві зірки – на верхній і на нижній половинці. Тобто, ви можете повторити символи однієї на іншій, а можете зробити всі десять різними. Малювали мінеральною фарбою, заточеною паличкою або пічною сажою. Думаю, від використання фломастера гірше не стане.


Потім складіть половинки так, щоб яблуко знову виглядало цілим, і перев’яжіть його коричневою вовняною ниткою так, щоб точно не розпалося і досить туго. Тепер яблуко можна загорнути в папір і відправити в найтепліше і найсухіше місце в домі – на пічк або на батарею центрального опалення (яка добре служить, якщо гаряча). І можна про яблуко забути. Воно висохне з часом, а почне діяти відразу.


Для зручності ви можете супроводжувати все це ритуальними текстами вашої традиції, зверненнями до відповідних богів або замовляннями. Якщо ні, то просто тримайте концентрацію на меті вашої роботи, не відволікайтеся і не втрачайте відчуття радості та свята, тому що яблуко вбирає ваші почуття і саме ними наповнює ваш дім.


Жолуді

Дуб – символ могутності, влади, сили, мудрості. А плід його, жолудь, – символ мудрого терпіння, уміння чекати свого часу. Адже дуби починають плодоносити лише, коли стають дорослими. Так - гілочка яблуні може зацвісти і зав’язати яблучко, молоденька берізка буде хвалитися сережками, а дуб спочатку має дозріти, а лише потім з’являться плоди. Багато жолудів розкидано восени під дубом. А скільки молодих дубових паростків? Лише декілька. А скільки дерев виросте? Лише декілька з цих декількох. Тому дуб – символ влади, могутності і сили. Надзвичайну силу потрібно мати, щоб із тисяч можливих виросло одне, навіть невелике дерево! А досягнути солідного віку – то справжнє випробування…


Тому ми збираємо жолуді восени. Частину жолудів на Мабон нанизують у намиста – такі намиста є сховищем сили, щоб легше було пережити можливі труднощі. Їх вішають у домі. Взимку, якщо хтось послаб, захворів, можна надіти на хворого або повісити над його ліжком. На дитячу колиску їх теж вішають, або дають дітям грати, і сила до них приходить.


Інші жолуді саджають щороку поблизу від будинків, селищ. Там, де ростуть дуби, людям легше жити, люди сильніші. Особливо цінують жолуді з могутніх місць, зі священних гайів.


А ще на Мабон варять чорнило з дубових "горішків" – збирають кульки-галли, що утворюються на дубових листях, віджимають сік, нагрівають, додають залізного купоросу та трохи клею, і виходить чудове стійке чорнило.


Благословенні будьте і щасливого святкування!

за матеріалами "Студії Практичної Магії" Діни Ши
© Відьмин Котел

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.